Strony

wtorek, 20 sierpnia 2013

Sałatka z tuńczykiem, brokułem i czerwoną fasolą

Kilka miesięcy temu odkryłam, że czerwona fasola jest bardzo bogatym - jak na warzywo - źródłem białka, co mnie bardzo ucieszyło. Teraz staram się korzystać z jej dobra relatywnie często do sałatki Gyros, często zwyczajnie w jogurcie z czosnkiem, ale wczoraj znalazłam dla niej nowe zastosowanie. Z okazji przekwitających brokułów postanowiłam zrobić czystkę w lodówce z produktów, które mogą się zacząć psuć, a których szkoda byłoby wyrzucić. Wśród nich znalazł się mięknący pomidor, więdnąca czerwona papryka i brokuł. Do tego posiadałam tuńczyka w puszcze, fasolę czerwoną i jogurt, co pozwoliło mi na skomponowanie ciekawego smaku. 

Sałatka z tuńczykiem, brokułem i czerwoną fasolą /cztery porcje/

300g brokuła
240g czerwonej fasoli z puszki
130g tuńczyka w sosie własnym 
100g jogurtu naturalnego
1 mały pomidor
ćwierć czerwonej papryki

garść dowolnych kiełków
szczypta suszonej bazylii
sól, pieprz


Brokuła gotujemy w osolonej wodzie. Odsączamy fasolę i tuńczyka. Paprykę kroimy na piórka, a pomidora na kawałki. Zawartość puszek i deski do krojenia wrzucamy do miski i zasypujemy kiełkami (jeśli mają długie pędy fajnie będzie je wcześniej rozdrobnić) i zalewamy jogurtem. Solimy i pieprzymy do smaku. Na koniec dodajemy różyczki brokuła.
Całość ma około 900g wagi, więc ilość sugerowanych porcji zależy od waszego apetytu. Porcja 200g dostarcza - uwaga - tylko 120kcal.


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...